Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Hökümet Bal Ve Arı Çiftliği
95,3

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor

Marka : HÖKÜMET BAL VE ARICILIK

HÖKÜMET BAL ARI POLENİ 200 GR


Arı Poleni Nedir?

Polen, genç ve yavru arıların gelişmesi için gerekli bir besin kaynağıdır. Arı poleni protein, mineral ve vitamin değeri çok yüksek bir arı ürünüdür. Bal yapan arılar çiçekleri dolaşırken ayaklarına polenler yapışır ve ağızlarından salgılanan enzim ile temas ettiğinde pelet adı verilen topaklar meydana gelir. Arı kovanlarında biriken bu topakların kurutulması sonucunda arı poleni elde edilmektedir.Vitamin ve mineral bakımından oldukça besleyici bir besin olan polenler protein, yağ, karbonhidrat ve liflerden oluşur. Arı poleninin en önemli yapı taşı proteinlerden oluşur. Genellikle sarı renkte olsa da siyah, yeşil, mor, mavi, kırmızı gibi farklı renklerde de polen çeşitleri mevcuttur. Polenlerde renkleri belirleyici unsurlar arasında polenin toplandığı çiçek türü, toprak çeşidi ve iklim koşulları yer alır. Toprağın içerdiği vitamin ve mineral seviyesi, yağmur miktarı ve çiçeğin beslenme şekli gibi faktörler polen türlerinin farklı olmasında etkili olsa da bazı durumlarda aynı çiçek türüne ait polenlerde farklı renk ve şekillerin olduğu da gözlemlenmiştir. Genel olarak 6-300 mm’lik boyutlarda olan polenler bal arılarının yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli bir besindir. Almanya Federal Sağlık Bakanlığı tarafından ilaç olarak kabul edilen arı poleni bazı kişilerde alerjik etkiye neden olabilir. 

İçerdiği değerli bileşenler itibarıyla arı poleni, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu en önemli içerikleri tek başına barındırıyor. Bundan dolayı vücuttaki sistemlerin güçlendirilmesinde ek gıda olarak tercih edilebiliyor. Arı poleninin, bebekler ve arı ürünlerine karşı alerji vb. hassasiyeti olanlar dışında, saptanmış herhangi bir zararı bulunmuyor. Ancak hamileler ve kronik rahatsızlıkları olanların da arı poleni tüketimi konusunda önce mutlaka hekimlerine danışması gerekiyor.

ARI POLENİ NE KADAR KULLANILMALI?

Arı poleninin yaygın olarak günlük tavsiye edilen ideal tüketim miktarı, yetişkinlerde tek başına bir çorba kaşığıdır.

ARI POLENİ ÇOCUKLARDA NASIL KULLANILIR?

Çocuk beslenmesinde arı poleni, günlük bir tatlı kaşığını aşmayacak şekilde tüketilebilir.

***Özellikle arı polenine karşı hassasiyeti olan kişiler, bebekler, hamilelik ve emzirme döneminde olanlar ile kronik rahatsızlığı olan kişilerin arı poleni kullanmadan önce mutlaka doktora danışmaları önerilir.

www.hepsikargoda.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}